fbpx

אולי יעניין אותך גם

לקלוע לסל: איך לדעת איזה מהביטוחים מכסה את התרופות שלכם?

ביטוחים רבים נועדו להעניק כיסוי עבור טיפול תרופתי, אבל איך יודעים איזה מהביטוחים שברשותכם הוא הרלוונטי ביותר לתרופה שאתם זקוקים לה?


תהליכי פיתוח ומחקר מואצים שמתבצעים ברחבי העולם, תורמים לכניסתן של תרופות חדשות לשוק באופן קבוע.

קרא עוד »

שלא יעבדו עליכם: מהו כפל ביטוחי ואיך תוכלו למנוע אותו?

ישראלים רבים יעשו הכול כדי להיות בטוחים שהם מבוטחים בכל מצב. אלא שבפועל, המאמץ הזה עלול להוביל אותם לשלם יותר, ולא תמיד בצדק. מתי נוצר מצב של כפל ביטוחי ומה עושים לגביו?

החשש מחרטה מוביל מבוטחים רבים למצב של כפר ביטוחי.

קרא עוד »

כל האמת על MediWho

הקודם הבא מי אנחנו? אנחנו האחרונים שנתחרה בסוכני הביטוח צריך לצאת מהקופסא בכדי להבין מי זו מדיהו. לא לחשוב ביטוח, כי זה ממש לא עיסוק

קרא עוד »
רופאה עם סטטוסקופ ומשטח כתיבה עומדת כשברקע משפחה של אמא, אבא וילד

רופא מומחה – כל מה שרציתם לדעת

רובנו המכריע נתקל בשלב כזה או אחר בחייו בצורך לראות רופא מומחה שיבחין מה הבעיה ומה הדרך הטובה ביותר לפתור אותה. חיפוש אחר חוות דעת נוספת או רופא מומחה המתאים לבעיה\מחלה ספציפית יכול להיות מייגע וארוך.

קרא עוד »

למה חברות הביטוח וקופות החולים לא רוצות שנדע מה מגיע לנו?

למה חברות הביטוח וקופות החולים לא רוצות שנדע מה מגיע לנו? רכשנו פוליסת ביטוח, חתמנו על טפסים והתחייבנו לתשלום קבוע, אבל ברגע האמת – אנחנו נתקלים באינספור קשיים בהבנת הזכויות הרפואיות שלנו. מה הסיבה לכך ואיך מתמודדים עם התופעה?

דאגה לבריאות נמצאת בראש סדר העדיפויות של כולנו, ואיש לא רוצה לחסוך כשמדובר בבריאותם של היקרים לו. אלא שבפועל, רובנו גם מכירים את הפער בין הקלות שבה ניתן להצטרף לביטוח חדש, לבין האתגר הכרוך בהפעלתו במקרה של אירוע ביטוחי. הבעיה הזו משותפת גם למבוטחי קופות החולים וגם למבוטחי החברות הביטוח הפרטיות. במקרים רבים מבוטחים אפילו לא מנסים לממש את הזכויות הרפואיות שלהם, מכיוון שהם פשוט לא מצליחים לנווט בין סבך הסעיפים כדי להבין מה מגיע להם.
תור בקופת חולים
במקרים רבים מבוטחים אפילו לא מנסים לממש את הזכויות הרפואיות שלהם (אילוסטרציה: Shutterstock)

ממצאי דו"ח שפרסמה רשות התחרות מעלים כי שוק ביטוחי הבריאות הפרטיים אכן ממשיך לשגשג – אבל לא בהכרח מסיבות חיוביות. בתקופת הזמן שבין 2008 ל- 2018 למשל, ההוצאה של ישראלים על ביטוחי בריאות פרטיים עלתה ב- 138%. הסיבה לכך היא לא רק הגידול בכמות המבוטחים, אלא גם הגידול בסוגי הכיסויים הביטוחיים שיש לכל מבוטח. במילים אחרות, אנחנו מנסים לבטח את עצמנו יותר מתמיד, אבל לפעמים פשוט משלמים כפול ואפילו לא מודעים לכך.

 

הבעיה הגדולה עם ה"אותיות הקטנות"

הצורך במידע רפואי עדכני ונגיש הוא צורך הכרחי בכל עת, ובמצב של היום אין ספק שהוא הפך לקריטי מתמיד. עם זאת, למרות שנגיף הקורונה נמצא על סדר היום כבר תקופה ארוכה, לא קיים גורם אחד שמרכז את כל המידע הרלוונטי אודות זכויות רפואיות שמושפעות ממנו. כתוצאה מכך, אנחנו משלמים מדי חודש לקופות החולים ולעתים גם לביטוחים פרטיים, אבל לא יודעים מה מגיע לנו, לאן לפנות כדי לקבל תשובות ומה צריך לדרוש בכל שלב נתון. בין אם מדובר בבעיה שקשורה ישירות לקורונה, ובין אם בעניין רפואי אחר שהטיפול בו מתעכב.

מאחר שלרובנו אין את הזמן הנדרש לקריאת האותיות הקטנות, אנחנו מתמודדים עם פערי מידע עצומים מול כל אחד מהגופים האחראיים על הבריאות שלנו. בין אם מדובר בקופות החולים, משרד הבריאות או חברות הביטוח. ובהתחשב בעובדה שבעיה רפואית חדשה היא לא הזמן הנוח ביותר לעיין בסעיפים הללו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בתקופת הקורונה – אפשר להבין למה תסמין הבלבול תוקף אותנו בחודשים האחרונים יותר מתמיד.

 

נעים להכיר: הביטוח הרפואי שלכם

בפאנל שנערך במהלך הכנס השנתי "בוחרים בבריאות", ציינה חני שפיס, יועצת לביטוחי בריאות וסיעוד, שבמסגרת תפקידה היא נתקלת לא מעט במבוטחים מבולבלים. כאלה שרוכשים ביטוחים יקרים, אבל ברגע האמת נכשלים במימוש הזכויות שלהם. מבוטחים שלא יודעים איך לקצר תורים או למצוא את הרופא המתאים להם, ובמילים אחרות – איך להשתמש במוצר שקנו.

ההנחה של שפיס, ושל יועצים רבים אחרים בעולמות הביטוח, היא שקיומו של גוף שירכז את כל הזכויות של מבוטחים במקום אחד, היה מונע מכל כך הרבה אנשים ליפול בין הכיסאות. בהיעדר יכולת לפנות אל גוף כזה, חברות הביטוח וקופות החולים יכולות להמשיך ולהערים קשיים בירוקרטיים על כל מבוטח, למנוע ממנו גישה לידע רלוונטי, ובשורה התחתונה לגבות תשלום מבלי להעניק את התמורה המלאה בעבורו.

 

מחזירים את השליטה לידיים, אפילו בתקופת הקורונה

הפתרון לקשיים הנפוצים שכולנו נתקלים בהם מול מערכת הבריאות, מגיע כעת לראשונה מכיוונה של פלטפורמה חדשנית בעולם ביטוחי הבריאות. "מדיהו", מנגנון המבוסס על מערכת Digital Health, הוא יוזמה של חברה ישראלית ששואפת לעזור לכל מבוטח להבין על מה הוא משלם, מה מגיע לו ומה הוא באמת צריך. כדי לעשות זאת, מדיהו ממפה את ביטוחי הבריאות שלכם באופן המקיף ביותר, החל מביטוח פרטי ועד לביטוח של קופות החולים, מתריע במקרים של כפל ביטוחי ועוזר לחסוך כסף. כל זה בשפה פשוטה, עניינית ומובנת, וללא עלות.

אם אתם זקוקים לעזרה במציאת הרופא המתאים, הבדיקה המהירה ביותר או בית החולים הרלוונטי, במסגרת מינוי חודשי תוכלו לקבל במדיהו סל שירותים מקיף ומקצועי. הפלטפורמה תעזור לכם במציאת ההתאמה המושלמת לכל עניין, בהקדמת תור לבדיקות (אפילו CT או MRI) ובסיוע בכל הקשור לחוות דעת שנייה. גם בחודשי הקורונה, תמצאו במדיהו מידע מפורט, עדכני ואמין לגבי כל שאלה שמטרידה אתכם. החל מכמות החולים לפי פילוח עירוני, דרך הזכאות שלכם לבדיקת קורונה והיכן ניתן לבצע אותה, ועד לנושאים כמו תנאי בידוד או מלוניות.

צריכים לקבוע תור לרופא מומחה בתקופת הקורונה? מדיהו יעזור לכם גם בזה, עם מידע אמין בהתאם לכל נהלי הקורונה העדכניים. להבדיל מגופים שמציגים את המידע במטרה לעודד רכישת ביטוחים משלימים, מדיהו מתבסס על שיקוף המצב הקיים, באופן ניטרלי וללא שום אינטרס. כך שמהיום אתם יכולים להיות בטוחים שאתם נשארים עם היד על הדופק, ולא מפספסים את מה שמגיע לכם. אז מתחילים?