fbpx

אולי יעניין אותך גם

מה זה כפל ביטוח והאם ניתן להימנע ממנו?

התופעה של כפל ביטוחים (או "כפל ביטוח" או "כפל תשלומים") היא תופעה בעייתית ומכעיסה, הגורמת ללקוחות רבים לשלם כסף רב מבלי לקבל עבורו תמורה כלשהי.

במדריך הזה נסביר מהו כפל ביטוח, מתי הוא קורה ואיך ניתן להימנע ממנו ולחסוך על הדרך לא מעט כסף.

קרא עוד »

בריאות הציבור בעידן הקורונה

למה גם אתם מתקשים במימוש הזכויות הרפואיות בתקופת הקורונה? ואיך תוכלו לשנות את המצב:

מבוטחים רבים של קופות החולים וחברות הביטוח, מתקשים עדיין להבין איך משיגים תור לבדיקת קורונה, למי פונים כדי לקבל מידע אמין על בידוד ומתי מקבלים תשובות. למה זה קורה ואיך תשנו את המצב?

לרשימת התסמינים הארוכה של מחלת הקורונה, הצטרפו בחודשים האחרונים גם זוג תסמינים נוספים. ולמרות שאינם קשורים ישירות לנגיף עצמו, הם ללא ספק משפיעים על התפקוד של כולנו בתקופה מאתגרת זו. אנחנו מדברים כמובן על תסמיני הבלבול ואי הוודאות, שתוקפים את כל מי שמנסה להבין מה עושים במקרה של חשד להידבקות או קביעת תור לרופא.
רופאים עם מסיכות פה ואף
במקרים רבים מבוטחים אפילו לא מנסים לממש את הזכויות הרפואיות שלהם (אילוסטרציה: Shutterstock)

ממצאי דו"ח שפרסמה רשות התחרות מעלים כי שוק ביטוחי הבריאות הפרטיים אכן ממשיך לשגשג – אבל לא בהכרח מסיבות חיוביות. בתקופת הזמן שבין 2008 ל- 2018 למשל, ההוצאה של ישראלים על ביטוחי בריאות פרטיים עלתה ב- 138%. הסיבה לכך היא לא רק הגידול בכמות המבוטחים, אלא גם הגידול בסוגי הכיסויים הביטוחיים שיש לכל מבוטח. במילים אחרות, אנחנו מנסים לבטח את עצמנו יותר מתמיד, אבל לפעמים פשוט משלמים כפול ואפילו לא מודעים לכך.

 

הבעיה הגדולה עם ה"אותיות הקטנות"

הצורך במידע רפואי עדכני ונגיש הוא צורך הכרחי בכל עת, ובמצב של היום אין ספק שהוא הפך לקריטי מתמיד. עם זאת, למרות שנגיף הקורונה נמצא על סדר היום כבר תקופה ארוכה, לא קיים גורם אחד שמרכז את כל המידע הרלוונטי אודות זכויות רפואיות שמושפעות ממנו. כתוצאה מכך, אנחנו משלמים מדי חודש לקופות החולים ולעתים גם לביטוחים פרטיים, אבל לא יודעים מה מגיע לנו, לאן לפנות כדי לקבל תשובות ומה צריך לדרוש בכל שלב נתון. בין אם מדובר בבעיה שקשורה ישירות לקורונה, ובין אם בעניין רפואי אחר שהטיפול בו מתעכב.

מאחר שלרובנו אין את הזמן הנדרש לקריאת האותיות הקטנות, אנחנו מתמודדים עם פערי מידע עצומים מול כל אחד מהגופים האחראיים על הבריאות שלנו. בין אם מדובר בקופות החולים, משרד הבריאות או חברות הביטוח. ובהתחשב בעובדה שבעיה רפואית חדשה היא לא הזמן הנוח ביותר לעיין בסעיפים הללו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בתקופת הקורונה – אפשר להבין למה תסמין הבלבול תוקף אותנו בחודשים האחרונים יותר מתמיד.

 

נעים להכיר: הביטוח הרפואי שלכם

בפאנל שנערך במהלך הכנס השנתי "בוחרים בבריאות", ציינה חני שפיס, יועצת לביטוחי בריאות וסיעוד, שבמסגרת תפקידה היא נתקלת לא מעט במבוטחים מבולבלים. כאלה שרוכשים ביטוחים יקרים, אבל ברגע האמת נכשלים במימוש הזכויות שלהם. מבוטחים שלא יודעים איך לקצר תורים או למצוא את הרופא המתאים להם, ובמילים אחרות – איך להשתמש במוצר שקנו.

ההנחה של שפיס, ושל יועצים רבים אחרים בעולמות הביטוח, היא שקיומו של גוף שירכז את כל הזכויות של מבוטחים במקום אחד, היה מונע מכל כך הרבה אנשים ליפול בין הכיסאות. בהיעדר יכולת לפנות אל גוף כזה, חברות הביטוח וקופות החולים יכולות להמשיך ולהערים קשיים בירוקרטיים על כל מבוטח, למנוע ממנו גישה לידע רלוונטי, ובשורה התחתונה לגבות תשלום מבלי להעניק את התמורה המלאה בעבורו.

 

מחזירים את השליטה לידיים, אפילו בתקופת הקורונה

הפתרון לקשיים הנפוצים שכולנו נתקלים בהם מול מערכת הבריאות, מגיע כעת לראשונה מכיוונה של פלטפורמה חדשנית בעולם ביטוחי הבריאות. "מדיהו", מנגנון המבוסס על מערכת Digital Health, הוא יוזמה של חברה ישראלית ששואפת לעזור לכל מבוטח להבין על מה הוא משלם, מה מגיע לו ומה הוא באמת צריך. כדי לעשות זאת, מדיהו ממפה את ביטוחי הבריאות שלכם באופן המקיף ביותר, החל מביטוח פרטי ועד לביטוח של קופות החולים, מתריע במקרים של כפל ביטוחי ועוזר לחסוך כסף. כל זה בשפה פשוטה, עניינית ומובנת, וללא עלות.

אם אתם זקוקים לעזרה במציאת הרופא המתאים, הבדיקה המהירה ביותר או בית החולים הרלוונטי, במסגרת מינוי חודשי תוכלו לקבל במדיהו סל שירותים מקיף ומקצועי. הפלטפורמה תעזור לכם במציאת ההתאמה המושלמת לכל עניין, בהקדמת תור לבדיקות (אפילו CT או MRI) ובסיוע בכל הקשור לחוות דעת שנייה. גם בחודשי הקורונה, תמצאו במדיהו מידע מפורט, עדכני ואמין לגבי כל שאלה שמטרידה אתכם. החל מכמות החולים לפי פילוח עירוני, דרך הזכאות שלכם לבדיקת קורונה והיכן ניתן לבצע אותה, ועד לנושאים כמו תנאי בידוד או מלוניות.

צריכים לקבוע תור לרופא מומחה בתקופת הקורונה? מדיהו יעזור לכם גם בזה, עם מידע אמין בהתאם לכל נהלי הקורונה העדכניים. להבדיל מגופים שמציגים את המידע במטרה לעודד רכישת ביטוחים משלימים, מדיהו מתבסס על שיקוף המצב הקיים, באופן ניטרלי וללא שום אינטרס. כך שמהיום אתם יכולים להיות בטוחים שאתם נשארים עם היד על הדופק, ולא מפספסים את מה שמגיע לכם. אז מתחילים?